UAD'nin açıkladığı tedbirler, Filistin'de akan kanın durdurulması için çok önemli bir fırsat

Dışişleri Bakanlığı, 'Uluslararası Adalet Divanı'nın (UAD), açıkladığı tedbirlerin, Filistin'de akan kanın durdurulması için çok önemli bir fırsat teşkil ettiğini düşünüyoruz' açıklamasında bulundu.

UAD'nin açıkladığı tedbirler, Filistin'de akan kanın durdurulması için çok önemli bir fırsat
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Dışişleri Bakanlığı, “Uluslararası Adalet Divanı’nın (UAD), açıkladığı tedbirlerin, Filistin’de akan kanın durdurulması için çok önemli bir fırsat teşkil ettiğini düşünüyoruz” açıklamasında bulundu.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Uluslararası Adalet Divanı’nın (UAD), İsrail’in Gazze’de yaşayan Filistin halkına yönelik saldırılarına ilişkin olarak bugün açıkladığı ihtiyati tedbir kararının İsrail tarafından derhal ve tam olarak uygulanmasını bekliyoruz. Mahkeme’nin açıkladığı tedbirlerin, Filistin’de akan kanın durdurulması için çok önemli bir fırsat teşkil ettiğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Açıklamada, “Ortadoğu’da kalıcı barış ve güvenlik ancak İsrail-Filistin meselesinin, uluslararası hukuk ve yerleşik parametreler temelinde adilane bir çözüme kavuşturulmasıyla sağlanabilir. Türkiye, bu yolda da elinden gelen her türlü katkı ve gayreti gösterme iradesine sahiptir” denildi.

Bakmadan Geçme