Netanyahu'dan Gazze'deki örgütlere:

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, gece saatlerinde Gazze Şeridi'ne düzenlenen hava saldırılarının ardından yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi'nde faaliyet gösteren örgütleri tehdit ederek, 'Sizin tarafınızdan yapılacak herhangi bir tırmanış, bizim tarafımızdan ezici bir yanıtla karşılanacaktır' dedi.

Netanyahu'dan Gazze'deki örgütlere:
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, gece saatlerinde Gazze Şeridi’ne düzenlenen hava saldırılarının ardından yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi’nde faaliyet gösteren örgütleri tehdit ederek, “Sizin tarafınızdan yapılacak herhangi bir tırmanış, bizim tarafımızdan ezici bir yanıtla karşılanacaktır” dedi.

İsrail’in gece saatlerinden Gazze Şeridi’ne düzenlediği hava saldırılarının ardından İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant ve İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi, ortak basın toplantısı düzenledi.

Netanyahu, gece düzenlene hava saldırılarından övgüyle bahsederek, öldürülen üç üst düzey İslami Cihad Hareketi üyesinin Gazze Şeridi’nden atılan roketlerden ve Batı Şeria’daki saldırıları yönetmekten sorumlu olduğunu ifade etti.

Gazze Şeridi’ndeki örgütlerin İsrail’de sivilleri ayrım gözetmeksizin hedef aldığını aktaran Netantyahu, İsrail’in söz konusu örgütlere düzenlediği saldırılarda sivillere zarar vermemek için her şeyi yaptığını iddia ederek, “Bizimle onlar arasındaki fark bu” dedi.

İslami Cihad Hareketi ve Gazze Şeridi’nde faaliyet gösteren örgütleri tehdit eden Netanyahu, “Sizin tarafınızdan yapılacak herhangi bir tırmanış, bizim tarafımızdan ezici bir yanıtla karşılanacaktır” dedi.

"Operasyonlar henüz bitmedi”

Netanyahu’nun ardından konuşan Gallant, "operasyonların henüz bitmediğini" belirterek, “Güvenlik teşkilatı her türlü senaryoya hazır” ifadelerini kullandı. Gallant, operasyonun "tüm hedeflerine" ulaştığını açıklayarak, "Gazze’deki İslami Cihad liderliği öldürüldü" dedi.

“Operasyonlar gerektiği kadar genişleyecek”

Genelkurmay Başkanı Halevi ise yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi’nden İsrail’e yönelik saldırıların bir süredir devam ettiğini aktararak, ordunun saldırı için en iyi zamanı beklediğini açıkladı. İsrail’in Gazze’de “güvenli ve sakin” bir yaşam istediğini aktaran Halevi, İslami Cihad’ın “saldırı faaliyetleri” ile bu çabaya zarar verdiğini söyledi.

Operasyonların gerektiği kadar genişleteceğini vurgulayan Halevi, hedeflerin yerleşim yerlerinde saklandığını aktararak, İsrail’in operasyonlar sırasında sivillerine zarar vermemek için her türlü çabayı gösterdiğini açıkladı.

İsrail, saldırılarında 13 kişi öldü

Gazze Şeridi’ne düzenlenen hava saldırılarında 13 Filistinli hayatını kaybetmiş, 20 Filistinli de yaralanmıştı. İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) tarafından yapılan açıklamada, saldırılarda İslami Cihad Hareketi’nin komutanlarından olan Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Kudüs Tugayları’nda görev yapan Khalil Bahitini’nin, aynı hareketin Batı Şeria’daki misilleme operasyonlarını yöneten sözcüsü Tarık Ezzaldin’in ve hareketin askeri konsey sekreteri Cihad Ghanem’in öldürüldüğü ifade edilmişti.

Bakmadan Geçme