• Haberler
  • Asayiş
  • MSB, Tuğgeneral Yılmaz'ın fotoğrafını kullananlar hakkında suç duyurusunda bulunacak

MSB, Tuğgeneral Yılmaz'ın fotoğrafını kullananlar hakkında suç duyurusunda bulunacak

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Tuğgeneral Esat Mahmut Yılmaz'ın fotoğrafını, adı insan kaçakçılığına karışan ve tutuklanan emekli Tuğgeneral Bilal Çokay olarak kullananlar hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Tuğgeneral Esat Mahmut Yılmaz’ın fotoğrafını, adı insan kaçakçılığına karışan ve tutuklanan emekli Tuğgeneral Bilal Çokay olarak kullananlar hakkında suç duyurusunda bulunacak.

MSB, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Tuğgeneral Esat Mahmut Yılmaz’ın fotoğrafının sosyal medyada özellikle FETÖ’cü hesaplar ve bazı basın-yayın organları tarafından, Şanlıurfa’da adı insan kaçakçılığına karışan ve tutuklanan emekli Tuğgeneral Bilal Çokay olarak kullanıldığının tespit edildiğini duyurdu.

Fotoğrafı kullanan sosyal medya hesapları ve basın-yayın organları hakkında suç duyurusu dâhil her türlü hukuki sürecin başlatıldığını duyuran MSB, halkın, kamuoyunun yanıltılmasına yönelik ve itibar suikasti içeren bu tür paylaşımlar ve yayınlar konusunda dikkatli olunması gerektiğine dikkat çekti.

Bakmadan Geçme